Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złość męża na wieść o kontaktach żony z dorosłymi dziećmi

witam i prosze o pomoc , mamy dorosle dzieci, mój maz twierdzi ze mnie kocha , ale jak dowie sie ze utrzymuję kontakt z dziecmi wpada w szał, wyglada to tak jak by gto były tylko moje dzieci a nie nasze wspólne, zawsze tak było, uwaza ze wszystko nalezy sie jemu , moja uwaga , pomoc, chce byc zawsze wcentrum uwagi, jezeli zrobie jakis prezent dzieciom bez straty z budżetu domowego, robi awanture, był alkocholikiem.pomocy.pozdrawiam
KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Przywiązywanie wagi do cudzych opinii

Nie jestem pewien co oznacza, że Pani mąż "robi awanturę" Jeśli jest Pani ofiarą przemocy lub czuje się Pani zagrożona może Pani skorzystać z lokalnego ośrodka pomocy kryzysowej.
Niezależnie od tego jednak jak wygląda szał Pani męża wygląda na to, że Potrzebuje on konsultacji ze specjalistą (najlepiej doświadczonym w problemach alkoholowych psychologiem lub psychiatrą). Oczywiście najpierw musi zobaczyć problem w swoim zachowaniu. Obawiam się jednak, że może mieć Pani wielką trudność w przekonaniu go do poszukania pomocy. Jeśli wcześniej uczestniczył w jakiegokolwiek rodzaju terapii związanej z problemem alkoholowym, to można spróbować odnieść się do tamtych doświadczeń (alkoholicy na początku też zwykle nie dostrzegają problemu związanego z piciem).
Jeśli natomiast Pani działania nie dadzą oczekiwanego rezultatu, to sugeruję zając się sobą. Nikt nie ma prawa ograniczać Pani prawa do kontaktu z dziećmi. A Pani samej i Pani potrzebom także należy się uwaga.

http://www.gabinetzmian.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy