Złość w relacjach z partnerką

Witam,mam problem w relacji z żoną.Nie potrafię jej powiedzieć,co mnie złości w jej zachowaniu. Żona jest wrażliwa i wszystko bierze do siebie. Kilkakrotnie wchodziłem w relacje z innymi kobietami w trakcie trwania małżeństwa i myślę, że to może mieć związek z moim lękiem przed mówieniem jej przykrych rzeczy. Jak mogę przełamać taki lęk nie raniąc żony? Dodam, że ją kocham i nie chcę się rozwodzić.

Witam,

proszę rozważyć zaproponowanie konsultacji u terapeuty par. Warto byście Państwo włożyli wysiłek w zdrową komunikację w związku, inaczej prędzej czy później Wasze ‘teraz małe’ problemy bardzo urosną. Będą Państwo mogli w życzliwej/bezpiecznej atmosferze porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach, potrzebach, co się Państwu nie podoba a baliście się o tym do tej pory powiedzieć. Pana żona też może mieć Panu wiele do powiedzenia, czego nie robi, takie spotkanie u specjalisty mogłoby pomóc Państwu porozumieć się.

Jeśli Państwo się kochają i chcą być razem, wszystko powinno się udać.

Jeśli chce Pan powiedzieć Partnerce co Pana złości w jej zachowaniu, warto zadbać o formę takiego komunikatu, nie zaczynać od „Denerwuje mnie, gdy …”/ „Bo Ty zawsze…”, a bardziej ‘Zawsze w takiej sytuacji, gdy mówisz to i to, czuję się…” (jest mi przykro, czuję się niedoceniony, poniżony itp.) – pamiętając że pod ta złością, chowają się zapewne inne uczucia, które tę złość w Panu wzbudzają.

Pozdrawiam
Elwira Chruściel