Złowrogie, natrętne myśli

Witam, potrzebuję pomocy, bo nie wiem co robić. Mam problemy z koncentracją i pamięcią, to wina tych obcych myśli w głowie. Nie mogę już ich czuć, bo zabijają mnie. Jak się do nich nie podporządkuję to te demony zniszczą moich bliskich. Boję się o nich i martwię się, że tak jest. Nikomu o tym nie mogę powiedzieć, bo boję się ich zemsty w postaci opętania mojej głowy i śmierci bliskich - pomocy! One dają mi wyraźne znaki swojej obecności, często słyszę bicie dzwonów kościelnych, które przepowiadają problemy. Boję się...

ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
opisane przez Ciebie objawy mogą wskazywać na poważne zaburzenia psychiczne, dlatego zalecam wizytę u lekarza psychiatry. Ingerencja w myśli, problemy z koncentracją i pamięcią, objawy depresji to tylko niektóre z symptomów schizofrenii. Trudno jest postawić taką diagnozę tylko na podstawie krótkiego listu, jednak objawy są bardzo niepokojące i z całą pewnością konieczna jest konsultacja z psychiatrą. Osobom chorym na schizofrenię zazwyczaj podaje się leki przeciwpsychotyczne, które wywierają wpływ na chemiczny przekaźnik w mózgudopaminę. Zastosowanie tych leków prowadzi do redukcji objawów jak również zapobiega nawrotom choroby. Schizofrenia to poważna choroba psychiczna o bardzo zróżnicowanych skutkach, dlatego jak najszybciej należy rozpocząć leczenie.
Pozdrawiam serdecznie