Złożona wada zastawki aorty w wyniku USG serca a konieczność natychmiastowej operacji

Mam usg serca i wynik wskazał na złożoną wadę zastawki aorty: niedomykalność umiarkowaną oraz zwężenie. Byłam u kardiologa- powiedział operacja. Czekam na wizytę u kardiochirurga, ale się boję. Obecnie szybko się męczę, mam problemy z oddychanie i duszności, zawroty głowy (wówczas muszę usiąść). W dzieciństwie byłam leczona na zapalenie wielomięśniowe. Mam Epi. Wiem, że czeka mnie operacja, ale czy teraz-natychmiast, czy dalekiej w przyszłości? Czy obecnie mam szczególnie uważać na siebie?

Proponuję konsultację kardiochirurgiczna , wada jest objawowa , z tego co Pani pisze , najpewniej co najmniej umiarkowana. Co do konieczności i trybu operacji kardiochirurg pomoże i oceni jej pilnośc