Zmagania z nerwicą lękową u 36-latki

Witam.Od kilku lat zmagam się z nerwicą lękową.Mam już dość,jestem zmęczona walką,straciłam sens życia...praktycznie nie wychodzę z domu,mam codziennie lęki.Lekarz psychiatra przepisał mi lek Setaloft 50 mg.Mam zaczynać od dawki 1/4 przez 8 dni,następnie 1/2 i potem cała tabletka.Do tego lek-afobam 0,25 w razie napadu lęku.Boję się zażywania leków,jest tyle skutków ubocznych..boję się że będę mieć udar albo zawał serca.Proszę mi napisać czy te leki są bezpieczne? czy będą działać? pozdrawiam!

Każdy lek ma swoje skutki uboczne, proszę poczytać ulotkę pierwszego z brzegu leku np antybiotyku, leku przeciwbólowego nawet tych dostępnych bez recepty.
Leczenie pod kontrolą lekarza jest bezpieczne, jeżeli wystąpią nieprzyjemne skutki uboczne lek można zmienić na inny.