Zmagania z wysypką od tygodnia

Witam. Od tygodnia zmagam się z wysypką. Krostki najpierw pojawiły się na pośladkach i wewnętrznej części ud, później na łokciach i przedramionach a ostatnio na dłoniach i na kolanach. Na początku myślałam, że to jakiś skutek uboczny zażywania tabletek antykoncepcyjnych, ale lekarz wykluczył tą opcję, ponieważ zbyt długo zażywałam te tabletki, żeby dopiero teraz pojawiło się uczulenie, na któryś jego składnik.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe iż jest to związane z alergią na jakiś czynnik z otoczenia. Jeżeli objawy nie ustąpią sugeruje konsultację z dermatologiem. Doraźnie proponuje zastosowanie Zyrtec.