Zmarszczka nakątna u 7-miesięcznego dziecka

Zmarszczka nakatna u 7m dziecka. Z powodu dosc duzego obwodu glowy widział go neurolog-wykluczył wodoglowie, a zmarszczka kazal sie nie przejmować. Wyjaśnił, ze jesli nie ma innych cech nie ma potrzeby badan. Zaczynam jednak zauważać wiecej tych cech-duza glowa, wąskie usta, odstajace lekko podwinieta do wewn uszy, blada cera, opuchnięte powieki, dlugie rzesy i niebieskie oczy-choc obydwoje mamy zielone. Mam nadzieje ze jestem przewrażliwiona ale moze jednak ten opis pasuje do jakiejs choroby?

Małgorzata Panek

Pojedyncza mała anomalia taka jak zmarszczka nakątna nie świadczy o chorobie. Kolor oczu u dziecka nie musi być identyczny jak u rodziców. Jeżeli neurolog badający dziecko nie zwrócił uwagi na wymienione przez Panią cechy, to oznacza , że nie znalazł żadnych nieprawidłowości.
Proszę pamiętać o wizytach bilansowych u pediatry.
Pozdrawiam