Zmęczenie, bolesność stawów i mięśni a ryzyko boreliozy

Witam Rok temu bardzo zle sie czulam . Bylam caly czas zmeczona, bolaly mnie wszystke stawy I miesnie. Bedac na wakacjach w polsce ( atkualnie mieszkam w nl ) zrobilam szereg roznych badan( w tym borelioze ) Przeciwciala na borelioze w klasie IgM 40,00 badanie robione metoda CLIA. Z tego co pamietam to nigdy nie mialam kleszcza. W Nl powtorzono mi badanie I stwierdzono, ze IgM I Igg jest w normie. Wiec wynik 1 mogl sie mylic ??

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wyniki przeciwciał w kierunku Borrelia wymagają odniesienia do stanu klinicznego pacjenta. Wnioskowanie na podstawie samych wyników może wiązać się z błędną diagnozą. Dlatego sugeruję konsultację u lekarza chorób zakaźnych.