Zmęczenie i brak motywacji

Witam Mam 22 lata i jestem studentem. Co roku w okresie jesiennym dopada mnie zmęczenie i brak motywacji do wszystkiego. Alkohol pije raz w miesiącu w rozsądnej ilości, nie palę papierosów, śpię 7-8 godzin dziennie. Można jakoś temu zaradzić? Może są jakieś witaminy które powinienem dostarczyć swojemu organizmowi by odzyskać siły? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Bartek

Dzień dobry,

Proszę rozważyć osobistą konsultacje u lekarza psychiatry lub psychoterapeuty, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą ocenić charakter Pana dolegliwości i zaproponować odpowiednie postępowanie - być może farmakoterapia/psychoterapia ?
Pomoc może Pan uzyskać w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie.

Zachęcałabym do podjęcia konsultacji lekarskiej. Podobne objawy mogą być wynikiem niedoborów jakichś mikroelementów w organizmie, ale mogą też być sygnałem choroby (np depresji, zaburzeń endokrynologicznych itp) lub trudności o podłożu emocjonalnym. Zależnie od rozpoznania lekarz pokieruje do innych specjalistów i na leczenie.

Witam,
zachęcam Pana do konsultacji z lekarzem rodzinnym, w celu przeprowadzenia podstawowych badań, które wykluczą ewentualne dolegliwości somatyczne. Jeśli taka diagnostyka nie wykaże żadnych dolegliwości wówczas warto rozważyć konsultację u psychiatry, psychologa lub psychoterapeuty. Może warto, przy rozpoznanym obniżonym nastroju poddać się oddziaływaniom (farmakoterapia lub psychoterapia), które ustabilizują nastrój i samopoczucie
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl