Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmęczenie i osłabienie oraz problemy z koncentracją

Od dwóch miesięcy odczuwam zmęczenie i osłabienie. Potrafię przespać pół dnia. W nocy śpię jak kamień, a rano jestem zmęczona i nie mogę wstać z łóżka. Odpoczynek nic nie daje. Mam problemy z koncentracją i pamięcią, czasami też z równowagą. Ogólnie wyglądam bardzo źle. Mam podkrążone oczy, bladą, przesuszoną skórę. Wypadają mi włosy garściami oraz mam bardzo łamliwe paznokcie. Często nie mam apetytu. Do tego dochodzą stany depresyjne.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Badania krwi - potas

Potas jest głównym elektrolitem wnętrza komórkowego w ludzkim organizmie. Jego największe stężenie znajduje się w mięśniach szkieletowych i jest niezbędnym składnikiem do utrzymywania stałych warunków wewnątrz organizmu.

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza POZ, który przeprowadzi podstawową diagnostykę i być może skieruje do odpowiedniego lekarza (np.: endokrynologa).

0

Witam Panią, stany zmęczenia mogą występować co pewien czas i przejawiają się takimi objawami jak Pani przedstawiła. Kiedy organizm jest przemęczony to wtedy nawet długi sen nie pomaga aby się zregenerować. Do tego dochodzi apatia zniechęcenie typowe objawy chandry. Ze względu na obniżony nastrój odporność organizmu osłabia się i dlatego zaczynają włosy wypadać lub dochodzi do rozdwajania paznokci. Może zanim pani zgłosi się do lekarza proszę spróbować pomóc sobie w inny sposób. Dobry jest szafran w tabletkach, pomaga w koncentracji i łagodnie poprawia nastrój. Proszę też zacząć przyjmować witaminy jako suplement diety. Brak witamin może być przyczyną osłabienia organizmu. Dobrym sposobem na poprawę samopoczucia jest zrobienie czegoś przyjemnego – coś co pani lubi – zakupy, wyjście ze znajomymi na spotkanie lub dobry film np. komedia. Może Pani nie ma czasu na jakieś przyjemności i przemęczony organizm już po prostu zaprotestował.
Zalecałabym również badanie krwi, bo być może ma pani anemię.
Jeżeli to nie pomoże wtedy proszę niezwłocznie udać się do lekarza specjalisty.

0

Konieczna konsultacja u lekarza poz i warto odwiedzić endokrynologa i wykonać zlecone przez nich badania po konsultacji.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry, zachęcam do przeprowadzenia podstawowych badań lekarskich, jeżeli te wykluczą przyczyny somatyczne pani stanu, zachęcam do przeprowadzenia diagnozy psychologicznej w kierunku nerwicy / depresji. Psycholog zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy