Zmęczenie, natręctwa i hipochondria po odstawieniu leku Sertagen

Witam, Od jakiegos czasu zyje z nerwica natrectw, bralem lek SERTAGEN jednak kiedy poczulem sie zdecydowanie lepiej odstawilem je. To byl chyba blad. Kilka miesiecy po odstawieniu czuje caly czas zmeczenie,pojawily sie natrectwa,do tego mocna hipochondria. Czy moge zaczac zazywac Sertagen z powrotem? Jesli tak od jakiej dawki zaczac? Jestem mezczyzna,180 cm,74 kg. Pozdrawiam,z gory dziekujac za odpowiedz :)

Lek. Katarzyna Szymczak

Radziłabym nie rozpoczynać leczenia na własną rękę, tylko udać się do psychiatry.
Pozdrawiam

Opisywana sytuacja sugeruje przedwczesne odstawienie leku, co jest częstym zachowaniem pacjentów. Jednak zwykle leczenie należy kontynuować odpowiednio długi czas po ustąpieniu objawów, dotyczy to na przykład depresji i nerwicy natręctw. U części pacjentów objawy nawracają nawet po odpowiednio długim przyjmowaniu leków, a wówczas należy zweryfikować rozpoznania, a przede wszystkim - rozważyć dołączenie psychoterapii. W Pana przypadku najprawdopodobniej wskazany jest powrót do leków, proponuję zatem zgłosić się do swojego lekarza w celu oceny całości sytuacji zdrowotnej i ustalenia schematu wprowadzania leku i jego dawki docelowej.