Zmęczenie oraz senność a bulimia i anoreksja

Mam 17 lat, po czterech latach udało mi się skończyć z problemem anoreksji i bulimii. Jem zdrowo, 5 wartościowych posiłków dziennie + spora aktywność fizyczna, bardzo dużo biegam (chyba, że przeszkadzają mi w tym kontuzje jak aktualnie). Od 4 lat jestem wegetarianką (nie ma to związku z zaburzeniami odżywiania przez jakie przechodziłam). Często dokucza mi zmęczenie i senność, nawet jeśli danego dnia nie pojawił się żaden wysiłek. Czym może to być spowodowane?
17 LAT ponad rok temu

Właściwości kwasów omega-3

Kwasy omega-3 są bardzo ważnym składnikiem, który powinien być obecny w naszej diecie. Istotnych informacji nt. właściwości i zastosowaniu ich w medycynie udziela dr Leszek Walentynowicz, lekarz rodzinny.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Dieta wegetariańska może doprowadzić do niedoborów żelaza, które reguluje proces natleniania krwi i wszystkich narządów, przez co możemy czuć się osłabieni i zmęczeni. Kolejnym minusem tego sposobu odżywiania jest brak odpowiedniej podaży białek a co za tym idzie aminokwasów , które są niezbędne dla prawidłowej pracy organizmu. Warto także podkreślić fakt iż problemy z odżywianiem, przez które na szczęście już przeszłaś pozostawiają po sobie pewne przemijające piętno. Możliwe, że twój organizm potrzebuje czasu by przyzwyczaić się do nowej sytuacji.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
Może to być spowodowane niedoborami witaminy B12 lub nieprawidłowo skomponowaną dietą.
Pozdrawiam
Edyta Obolewicz

Mgr Edyta Obolewicz jest wykwalifikowanym dietetykiem z doświadczeniem w pracy z pacjentami. W pracy zawodowej skupia się na kompleksowym podejściu do pacjenta oraz jego problemów, proponując indywidualnie dobrane porady dietetyczno-żywieniowe. Prowadzi prywatny gabinet dietetyczny Mr&Mrs Beauty w Gdyni.
0

Witam,
być może Twoja dieta jest zbyt małokaloryczna lub niedoborowa w składniki odżywcze np żelazo. Zalecałabym zrobienie morfologii oraz skonsultowanie sposobu żywienia pod kątem jakościowym i ilościowym z dietetykiem.
Pozdrawiam

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty