Zmęczenie, problemy ze skupieniem i pamięcią a ryzyko depresji

Czuje się nieustannie zmęczona, wszystko jest dla mnie wyzwaniem nawet przeczytanie artykułu. Nie potrafię się na niczym skupić, trudno mi cokolwiek zapamiętać-przestałam ostatnio chodzić do szkoły bo nie potrafię się niczego nauczyć. Czuje pustkę w głowie i mam uciski czaszki z różnych stron które przechodzą czasem w mrowienie i łaskotanie.Miewam też zcasem kołatanie serca i ból w klatce piersiowej. Mam podejrzenie depresji i nerwicy. Zastanawiam sie czy to nie Candida albicans. Proszę o rade!

Witam.
Sygnały, które Pani opisuje na pewno mówią o tym, że przeżywa Pani trudności, które mogą doprowadzić do depresji. W tym wypadku najlepiej spotać się z terapeutą. Potrzebny jest szerszy kontekst Pani sytuacji życiowej, żeby wiedzieć co Pani pomoże.
Pozdrawiam

Z tego co Pani piszę wnioskuje że mogą to być objawy depresji.Depresja nie musi koniecznie objawiać się przygnębieniem i smutkiem ale często jej wiodącym objawem jest właśnie przygnębienie oraz brak motywacji do wykonywania codziennych czynności a w konsekwencji porzucenie zajęć,pracy i codziennych przyjemności.Zachęcam do wizyty u wykwalifikowanego psychoterapeuty który pomoże Pani przezwyciężyć te uciążliwe trudności