Zmęczenie, senność a depresja

Od pewnego czasu postanowiłam, że w końcu pójdę do psychiatry. Od roku podejrzewam u siebie nawracające stany depresyjne. Po ostatnim epizodzie, który był głebszy od poprzednich głównie pod kątem objawów somatycznych takich jak zmęczenie, senność , spadku energii i motywacji i ogólnego zniechęcenia stwierdziłem, że nie ma sensu dłużej odkładać tej wizyty. Boję się że przyjdzie taki dzień że nie będę miał siły wstać z łóżka. Obawiam się tylko tego, że jak powiem o tym wszystkim i lekarz potwierdzi depresje siłą wsadzi mnie do szpitala psychiatrycznego.

Dzień dobry,

Bez pańskiej zgody i w sytuacji, gdy nie zagraża Pan swojemu życiu - lekarz nie skieruje Pana do szpitala. Najprawdopodobniej przepisze Panu leki przeciwdepresyjne.

takimi obawami generuje sie lęki...odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza