Zmęczona życiem

Jestem umęczona życiem, mam problemy ze snem, czasem jestem płaczliwa, zmęczona, na nic nie mam siły, nic mnie nie cieszy, drętwieje mi szyja, czasem lewa ręka i bardzo często mam bóle i kłucie w sercu, a w nocy budzę się z bólem i nie mogę oddychać. Nie wiem co się dzieje i komplikuje mi to życie. Wszystkie badania nie wskazują na choroby serca. Boli mnie też cały czas głowa. Proszę o poradę, bo już nie dam rady.

KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Szanowna Pani!

Problem wymaga zdecydowanie konsultacji z lekarzem psychiatrą. Problemy ze snem, płaczliwość, spadek nastroju i dolegliwości somatyczne mogą mieć podłoże depresyjno-nerwicowe. Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego, do której nie potrzebuje Pani skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Proszę również spróbować przed snem i w ciągu dnia, kiedy czuje się Pani zmęczona, wykonywać proste techniki relaksacyjne. Proponowałabym również odprężające masaże lub medytację, coś co pomoże się Pani odprężyć, przynajmniej do czasu wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie!