Zmian strukturalnych nie stwierdza się, za wyjątkiem przebudowy tłuszczowej przy krawędzi przednio - dolnej trzonów kręgów

MRI - prośba o interpretację. Boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym i w okolicy łopatki. Wynik lędźwiowego dobry. W opisie odcinka piersiowego martwi mnie : zmian strukturalnych nie stwierdza się za wyjątkiem przebudowy tluszczowej przy krawędzi przednio - dolnej trzonów kręgów Th7 i Th8. Na lewobocznej powierzchni trzonu Th5 widoczna struktura płynowa (torbielowata)o wymiarach 17 na 14 mm bez objawów powiązania anatomicznego z innymi narządami. Dodatkowo mam kifozę szyi Pozdrawiam Aga

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany w trzonach kręgów mogą być odmianą rozwojową i nie są powodem do niepokoju. Jeśli chodzi o torbiel leczenie może być zachowawcze, jedna jeśli nie przyniesie poprawy to potrzebna będzie operacja.