Zmiana barwy otoczki wokół sutka po odstawieniu dziecka od piersi

Witam ma m pytanie.W czerwcu po 11 miesiącach odstawiłam dziecko od piersi.Od jakiegoś miesiąca zauważyłam zmian w lewej piersi a dokładnie taką że otoczka wokół sutka zmieniła barwę tak jak by się wybieliła.W prawej piersi otoczka jest normalna brązowa.Czy jest to jakiś powód do niepokoju?Dodam że nic mnie nie boli i nie mam żadnych wyczuwalnych guzków.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie nie ma powodów do obaw. Możliwe iż jest to związane z wahaniami hormonalnymi.