Zmiana czasu a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam problem biore tabletki antykoncepcyjne zawsze o 18.00 , teraz w marcu bedzie zmiana czas , spimy krocej, moge dalej brac o 18.oo czy koniecznie godzine szybciej ( w zwiazku ze zmiana czasu)/

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani
Zmiana godziny nie powinna znacząco zmniejszyć skuteczności preparatu lecz powinna Pani stosować go co 24 godziny.