Zmiana dni przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam biorę tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21 od 7 dni, wczoraj byłam na weselu i jedna tabletka zwyczajnie mi się zgubiła (ta z piątku), więc wzięłam z soboty, więc mam 20 a nie 21 tabletek. Co mam zrobić pominąć ją dziś i wrócić do prawidłowych dni przyjmowania ? czy brać je niezgodnie z dniem a ostatnią 21 tabletkę wziąć z innego opakowania? czy zmiana dnia w tych tabletkach ma znaczenie ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wszystkie tabletki preparatu Microgynon zawierają jednakową ilość hormonów, w związku z czym nie ma znaczenie że wzięła Pani sobotnią tabletkę w piątek. Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie kolejne przyjmowanie poszczególnych tabletek (z jednodniowym wyprzedzeniem jeśli chodzi o ich oznaczenie na opakowaniu) i zrobienie przerwy po 20 a nie 21 tabletkach. Nie spowoduje to oczywiście zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej. Proszę przy tym pamiętać, aby przerwa między kolejnymi blistrami nie trwała dłużej niż 7 dni.