Zmiana formy antykoncepcji na plastry Evra

Dobry wieczór, obecnie jako antykoncepcję stosuję plastry Evra. Po uzgodnieniu z lekarzem zmieniam formę antykoncepcji na zastrzyk. Lekarz kazał przyjąć pierwszy zastrzyk w 5 dniu cyklu - po zdjęciu trzeciego plastra. Jednak krwawienie występuje u mnie zawsze trzy dni po odklejeniu plastra, tj. plaster zdejmuję we wtorek, a miesiączka rozpoczyna się w piątek. Kiedy zatem przyjąć pierwszy zastrzyk? Pięć dni po odklejeniu plastra czy pięć dni po wystąpieniu krwawienia? Dziękuję za odpowiedź

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nie określiła Pani substancji, która ma być podana. W Pani przypadku wskazana jest konsultacja u ginekologa.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zastrzyk bierze się w trakcie pierwszych pięciu dni cyklu menstruacyjnego. Dlatego lekarzowi zapewne chodziło o 5 dzień krwawienia.
Pozdrawiam