Zmiana koloru krwawienia podczas miesiączki

Witam, od momentu w którym zaczęłam miesiączkować, moje okresy przebiegały książkowo- regularnie co 28 dni, wydzielina ciemno- czerwona, czasami wchodząca w brunatny. Jednak teraz wydzielina jest bardzo jasna. Czym to może być spowodowane i czy mam powody do obaw? Dodam, że ciąża, antykoncepcja i inne leki hormonalne na pewno nie są przyczyną.

Niemniej może Pani wykonać USG dopochwowe celem potwierdzenia że wszystko w porządku.
Pozdrawiam.