Zmiana krążka antykoncepcyjnego NuvaRing na tabletki Cilet

Witam, Zastosowałam 2 krążki nuvaring bez przerwy, drugi krążek wyjęłam tydzień wcześniej (po 14 dniach) , odczekałam 7 dni jak standardowa przerwa i na 8 dzień zaczełam opakowanie cilet ? czy to skuteczna metoda antykoncepcyjna , czy jestem zabezpieczona?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Cilest to tak jak wiele innych tabletek skuteczna metoda antykoncepcyjna. Oczywiście każda metoda ma swoje wady i zalety i minimalne ryzyko ciąży pomimo stosowania antykoncepcji. Jest Pani zabezpieczona przed ciążą.