Zmiana miejsca zamieszkania a okres

Witam, mam dość dziwne pytanie. Od ponad 2 miesięcy nie jestem z żadnym mężczyzną i nie kochałam się z nikim. Miesiąc temu miałam normalną miesiączkę, a a teraz spóźnia mi się o 12 dni. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? Czytałam, że powodem opóźnienia może być zmiana miejsca zamieszkania, bo mieszkałam w Polsce, a teraz jestem w Szkocji. Proszę o szybkę odpowiedź, z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Oczywiście, że tak może być. Każda większa zmiana w życiu, stres, może wpłynąć na cykl. Nie jest to jeszcze patologia, dopóki zdarza się rzadko (np. raz na rok). Jeśli sytuacja będzie się przedłużać, konieczna będzie wizyta u lekarza. Póki co, nie ma powodów do zmartwień. Ponieważ jednak w pierwszym trymestrze zdarzają się czasem nieduże krwawienia (czy raczej plamienia) w terminie miesiączki, to może dobrze byłoby wykonać test ciążowy, dla pełnej jasności.

Pozdrawiam serdecznie!