Zmiana na dziąśle przy zębie leczonym kanałowo

Witam chciałabym się dowidzieć bo po lewej stronie twarzy ma przeleczone trzy zęby kanałowo z czego pomiędzy pierwszym zębem leczonym a zębem przy samej górze robi mi się mały pombel u dołu jest twardy a w środku miękki narazie jest mały czy można z tym czekać bo wizyte ma dopiero na 8 września i czym to można wyleczyć czy są jakieś domowe sposoby dodam że jak dotykam to miejsce jezykim to troche boli .

Najpierw trzeba zdiagnozować i dopiero wtedy podjąć decyzję o sposobie leczenia.

Witam , "bombel" to zapewne ropień , którego przyczyną jest jeden z zębów okolicznych , który?? To wykaże zdjęcie radiologiczne i dopiero wtedy można podjąć leczenie zęba ponowne lub rzadko usunąć ząb. Każde inne leczenie np.antybiotyk jest leczeniem objawowym i nie usunie przyczyny. Czy można czekać ? Jeżeli chodzi o stan zęba pewnie zbyt wiele to nie zmieni, ewentualnie może dojść do zaostrzenia st.zapalnego ,tj. Pojawi się ból samoistny , obrzęk etc. i wtedy wizyta konieczna na cito. Pozdrawiam.