Zmiana na nerce, białkomocz, bóle brzucha

witam prosze o pomoc moja ciocia wykryla zmiane na nerce o wielkosci 7 mm do tego ma bialko w moczu oraz bardzo zle badania krwi odczuwa bol brzucha jest bardzo oslabiona bola ja kosci. bardzo sie o nia martwie co to moze byc rak nerki, torbiel? prosze o pomoc

Witam. Po pierwsze zależy od charakteru zmiany (torbiele są przeważnie rozpoznawane jednoznacznie w badaniu USG). Jeśli jest to zmiana o niejasnej budowie, u ciotki występują poza tym opisane nieprawidłowości zalecałbym pilną diagnostykę, najlepiej w poradni onkologicznej, w celu wykluczenia bądź potwierdzenia procesu nowotworowego