Zmiana normoechogenna w wyniku USG tarczycy a konieczność operacji
Co oznacza wynik USG tarczyca niejednorodna o obniżonej echostrukturze.W górnym biegunie płata lewego zmiana normoechogenna 1.5 cm? PP.3,7x1,3x1,4cm PL.3,8x1,2x1,3cm Cieśń: 0,3 cm Okoliczne węzły chłonne powiększone. Czy trzeba poddać się operacji?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Wymiary tarczycy nie są niepokojące, co nie oznacza jednak iż należy poprzestać z diagnostyką. Aby mówić o ewentualnej operacji należy wykonać najpierw badanie BAC czyli biopsję opisywanej zmiany.