Zmiana osteosklerotyczna w badaniu RTG
Córka 5 lat kilka razy skarżyła się na niewielki ból nóżki.Wykonano rtg_widoczna zmiana osteosklerotyczna o wymiarach 5/3 mm z przejaśnieniem 1mm.Bardzo proszę o interpretację-wizyta u ortopedy za 2 tygodnie.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany osteosklerotyczne to najprościej mówiąc zagęszczenie tkanki kostnej w danym miejscu. Może towarzyszyć zwyrodnieniom tkanki kostnej, chorobom zapalnym, czasem chorobom nowotworowym.
Warto byłoby żeby ten wynik skonsultował jeszcze własnie ortopeda.