Zmiana plastra antykoncepcyjnego jeden dzień wcześniej

Witam. Stosuję plastry Evra od roku. Dzień zmiany plastra przypada mi na piątek, w związku z czym dzisiaj powinnam przykleić 3, ostatni plaster (Godzina między 21 a 23). Niestety wczoraj (czwartek) pomyliły mi się dni tygodnia i przykleiłam 3 plaster za wcześnie (czwartek około 24). Należy w takiej sytuacji zmienić dzisiaj plaster na nowy czy mogę pozostawić na skórze plaster omylnie przyklejony wczoraj? (sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy) Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można pozostawić przyklejony plaster. Proszę jednak pamiętać iż tydzień od przyklejenia plastra mija w kolejny czwartek.