Zmiana preparatu antykoncepcyjnego i pominięcie jednej tabletki

Witam! Od 3 lat zażywałam tabletki Sylvie 20. W zeszłym tygodniu (wtorek) zażyłam ostatnia tabletkę. W środę byłam u ginekologa i zmieniłam tabletki na Ovulastan. Ginekolog poradził mi wzięcie tabletki w 1 dniu krwawienia, które nastąpiło u mnie w piątek. Trwało 4 dni. We wtorek spostrzegłam, że zapomniałam poniedziałkowej tabletki. Dwóch ginekologów poradziło mi wzięcie dwóch tabletek na raz i kazali się nie martwić. Stresuję się tą sytuacją. Czy jest prawdopodobieństwo ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji warto po pierwsze zapytać czy doszło do stosunku aby móc mówić o ewentualnej ciąży. Zwyczajowo w przypadku pominięcia tabletki należy tak jak to stwierdzili moi poprzednicy przyjąć dwie tabletki na raz. Ze względu na fakt iż był to pierwszy tydzień warto stosować dodatkowe zabezpieczenie w formie prezerwatywy.