Zmiana renty socjalnej na chorobową przy schizofrenii

Czy jakbym kiedys dostala rente socjalna stala czy moge zamienic ja na chorobowa jak przepracuje 5lat cierpie na schisofrenie hebefreniczna co 3lata klade sie do zakladu psychiatrycznego.w wieku 35lat zaczelam pracowac w wieku 40lat mam przepracowane 5lat i pytam sie czy moge zmienic rente socjalna na chorobowa

Milena Lubowicz

Pytanie to powinno być skierowane do ZUS, gdyż to orzecznicy tego zakładu ubezpieczeń decydują o przyznaniu renty.
Pozdrawiam