Rudotel a Zomiren SR w leczeniu nerwicy

Witam. Choruję na nerwicę lękową. Brałem Zomiren SR 0.5 mg (Alprazolam), po czym lekarz zmienił mi lek na Rudotel 10 mg (Medazepam). Nie czuję się dobrze po Rudotelu. Czy mogę z dnia na dzień zamienić te leki tzn. odstawić Rudotel i wrócić do Zomirenu SR 0.5 mg? Rudotel ma długi okres półtrwania, stąd moja obawa. Proszę o informację, jakie skutki może przynieść mi odstawienie Rudotelu i zastąpienie go Zomirenem. Czy tak nagłe odstawienie leku Rudotel nie odbije się negatywnie na moim zdrowiu? Chwilowo nie mam kontaktu z lekarzem, bo wyjechał na urlop, a złe samopoczucie po Rudotelu dokucza mi na tyle mocno, że nie jestem w stanie tego dłużej wytrzymać. Czy dobrą decyzją będzie powrót do poprzedniego leku? Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na odpowiedzi lekarza, bo nie ufam informacjom zawartym na forach. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam Pana,

Nerwicy lękowej nie leczy sie żadnym z powyższych preparatów. Podstawowy sposób leczenia to psychoterapia. Jeśli stosuje się farmakoterapię, to nie lekami z grupy benzodiazepin, a preparatami o profliu przeciwlękowo-przecidepresyjnym ( np. z grupy selsktywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny). Stosując benzodiazepiny przez okres dłuższy niż 8-12 tyg jest Pan na prostej drodze do uzależnienia się od tych leków. Odradzam powrót do Alprazolamu. Jeśli leczenie prowadzi lekarz rodzinny, proszę zwrócić się po pomoc do psychiatry.Jeśli psychiatra, dobrze byłoby zasięgnąć drugiej opinii.

Pozdrawiam!