Zmiana skórna po otarciu

witam miałem zdartą skórę na piszczeli na nodze, po miesiącu powstała taka delikatna skóra i cały czas mnie swędzi i jak się podrapie widać takie małe punkty czerwone ? czym mozna doprowadzić do zagojenia takiej delikatnej skóry?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście, że można doprowadzić do zagojenia się takiej skóry jednak to wymaga czasu. Z pewnością nie dozwolone jest drapanie i zrywanie powstałych strupów. Można zastosować dostępne bez recepty maści wspomagające gojenie.

Bliznę trzeba natłuszczac (zwykły krem lub maść na blizny Regima )i masowac min1-2 xdziennie. Poprawi to jej ukrwienie. Proszę nie drapać. Blizna tworzy sie kilka miesięcy , zatem musi Pan uzbroić się w cierpliwość.