Zmiana sposobu odżywiania i choroba wrzodowa a utrata wagi

Witam Jestem 30to letnim mężczyzną. Leczę się na chorobę wrzodową (dawno nie robiłem badań ale wrzodów jeszcze chyba nie ma, co najwyżej nadżerki), poza tym odkąd sięgam pamięcią mam jakieś problemy z żołądkiem: nerwowe biegunki, okresowe skurcze itp. W tym roku nieco zmieniłem dietę: usunąłem sporo cukru (odstawiłem Coca Colę która piłem regularnie), jem lżej, ale mam mocno siedzący tryb życia. Moja wcześniejsza waga to 89kg, czy to naturalne, że w 11 miesięcy schudłem 14 kg!?

To jak najbardziej naturalne i pożądane przy takiej zmianie nawyków żywieniowych. Utrata masy ciałam na poziomie 1-1.5 kg miesięcznie jest optymalna i zapewnia stosunkowo trwałe efekty. Oczywiście włączenie aktywności fizycznej korzystnie wpłynęłoby na Pana zdrowie i jest zalecane, ale na tym etapie można Panu tylko pogratulować i życzyć jak najdłuższego utrzymania takich nawyków żywieniowych.

witam Pana,

14kg w 11 miesięcy to dobry i naturalny wynik odchudzania. był następstwem zmiany nawyków żywieniowych. Proszę nadal zdrowo się odżywiać i nie wracać do coca coli. Zachecam także do aktywności fizycznej.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk