Zmiana tabletek a brak nowego opakowania

Witam bralam tabletki cilest zostaly wycofane. Ostatnia tabletke wzielam w czwartek , czyli teraz powinnam wziasc w piatek z nowego opakowania , niestety nie moge isc do ginekologa swojego bo ma urlop a ja nie mam juz tabletek w zapasie co mam zrobic , isc po inne ale jakie ? , ale tez moge poczekac az bedzie moj ginekolog w poniedzialek i przepisze mi inne tylko czy moge odrazu wziasc ta tabletke w poniedzialek czy musze czekac na krwawienie ? trzeba czekac czy ozna wziasc odrazu
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wydłużenie przerwy powyżej 7 dni z pewnością zaniży ochronę antykoncepcyjną. Tableteki powinno zaczynać się bezpośrednio po tej przerwie. Warto wybrać się do innego ginekologa lub po prostu zrobić sobię miesięczną przerwę.