Zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Zmiany tabletek antykoncepycjnych. Od 2 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne o składzie 0,250 mg Norgestimatum 0,035 mg Ethinyloestradiolum Niestety w kraju w którym teraz jestem (Meksyku) nie mogę dostać podobnej kombinacji. Farmaceuta polecil mi Triquilar, ale po przeczytaniu są to inne hormony. Co robić.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Hormony zawarte w leku Triquilar działają bardzo podobnie do Pani porzedniego leku. W tej sytuacji można zastosować lek Triquilar.
Ponieważ wprowadza Pani nowy lek należy dokładnie obserwować reakcję organizmu, ponieważ może on np. wywołać reakcję alergiczną ze względu na inny skład (zwłaszcza substancje pomocnicze).
W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem na miejscu.