Zmiana tabletek antykoncepcyjnych 24+4 na 21+7

Witam serdecznie. Pisze do państwa ponieważ chciałbym mieć pewność w jednej kwestii. Moja dziewczyna przyjmowała przez 2 miesiące tabletki lesiplus (24+4) po skończeniu opakowania lekarz przepisał jej lesinelle (21+7) i tu mam pytanie kiedy należy wziąć pierwsza tabletkę lesinelle ?? czy można wziąć po 7 dniach od zażycia ostatniej tabletki aktywnej lesiplus?? i czy ochrona będzie zachowana już od pierwszej tabletki lesinelle ?? proszę o szybką odpowiedz Z góry dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nowy preparat należy przyjąć po okresie 4 dniowym placebo, ponieważ zarówno obecne jak i poprzednie zawierają dokładnie te same dawki hormonów. Ochrona będzie zachowana już od pierwszego dnia przyjmowania nowego preparatu.