Zmiana tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

Dzien dobry, mam takie dość specyficzne pytanie, otóż. Zmieniłam dotychczasowe tabletki antykoncepcyjne na nowe, aby przestać tyć, zaczęłam stosować nowe tabletki i tydzień temu, kochałam się z moim chłopakiem. Dwa dni temu powinnam dostać okres, a mam w pochwie krew razem ze śluzem i nie chce wypłynąć. Czy jestem w ciąży, czy może to wynik nowych tabletek?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej jest to efekt zmiany preparatu i związanych z tym wahań hormonalnych, jednak warto aby sytuację ocenił ginekolog.