Zmiana tabletek antykoncepcyjnych a plamienia

Po zmianie tabletek antykoncepcyjnych z Cilest na Yasmin przez 2 pierwsze opakowania miałam plamienia, które potem ustały (ginekolog stwierdził, że nie bylo powodu do zmartwienia). Teraz jestem przy 6 opakowaniu i znów wystąpiło plamienie (też w 19/20 dniu). Miesiąc temu miałam banie wziernikiem, cytologię i badania krwi- wszystko w porządku. Z czego może wynikać to plamienie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw, szczególnie iż ostatnio miała Pani wykonywane badanie, które nie stwierdziło patologii. W trakcie stosowania antykoncepcji może pojawić się plamienie. Wynika ono zwykle z wahań hormonalnych.