Zmiana tabletek antykoncepcyjnych o systemie 21+7 na 24+4

Witam. zaczynam brać tabletki Daylette i mam takie pytanie jak mam sobie przesunąć okres w nich. Zawsze brałam tabletki gdzie było opakowaniu 21 tabletek. Tu mamy 28 w tym 4 zielone i teraz mam zabrać z opakowania 21 i z drugiego od razu czy 24 a te 4 pominąć??? Proszę bardzo o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po przyjęciu 21 tabletki z pierwszego opakowania można bez wykonywania przerwy przyjąć kolejną z drugiego opakowania. Jeżeli sytuacja jest odwrotna to należy postąpić podobnie pomijając tabletki placebo czyli te 4 zielone.