Zmiana w piersiach a ciąża

Witam, pol roku temu mialam wykonywane usg piersi i wyszło że sa zdrowe bez zadnych zmian.. wczoraj wyczulam cos w piersi i bardzo mnie to niepokoi.. jak dotykam to trochę boli nie wiem czy to boli samo z siebie czy przez to ze ciagle to dosc mocno badam. Jestem w ciąży i boję die ze to juz zmiana nowotworowa. Badam sie bardzo legularnie i teraz to co mam mnie bardzo martwi. Jak dlugo rozwija się nowoteor? W srode ide do ginekologa a w piatek zapisałambsie na usg ake obawy rosną. Proszebo rade.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zmiany nowotworowe rosną powoli i dotyczą najczęściej starszych kobiet - w związku z tym ryzyko jest małe. Najczęstszą przyczyną bolesnych zmian w obrębie piersi jest zapalenie i ropień gruczołu piersiowego. Proponuję podczas najbliższej konsultacji ginekologicznej poprosić o zbadanie piersi - lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu.