Zmiana wielkości łydki przy zakrzepicy żył głębokich

Od 3 miesiecy choruje na zakrzepice zyl glebokich, tyle samo jeszcze mnie czeka leczenie (biore tabletki przeciwzakrzepowe i nosze ponczochy uciskowe). Od jakiego czasu zauwazyla ze moja lewa lydka jest wieksza od prawej o ok. 1-1.5 cm przy czym przy rozpoznaniu choroby byly to jednak 3 cm. Moje pytanie czy te objetosci lydek sie wyrownaja? Czy lewa lydka ma szanse powrocic do dawnej normy sprzed choroby czy raczej tak mi pozostanie?

Witam serdecznie, moim zdaniem należałoby wykonać kontrolne badanie USG dopplerowskie w celu oceny, czy nie doszło do ponownego epizodu zakrzepicy. Jeżeli nie, być może jest to prozaiczna przyczyna - wyroby uciskowe większości firm po 3 miesiącach systematycznego noszenia rozciągają się i spada klasa ucisku tj. z zalecanej 2. do jedynie 1. klasy, zatem czas na wymianę. Czy objętość wróci do normy? Im szybsze rozpoznanie i wdrożenie leczenia przeciwskrzepliwego oraz im regularniejsze stosowanie właściwego ucisku, tym większa nadzieja na uniknięcie całkowitego zniszczenia zastawek żył objętych procesem zakrzepowym i bliznowatą przebudową ścian żylnych. Kompresję stosujemy minimum 2 lata w celu zmniejszenia ryzyka zespołu pozakrzepowego.