Zmiana wyglądu piersi po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych

witam, mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. jestem po 2 opakowaniu tabletek jasmin, ok urosły mi trochę piersi lecz powinnam raczej powiedzieć,że trochę się powiększyły. ale mój problem polega na tym,że one się nie ujędrniły a nawet opadły, jak na 23 lata to mi się one nie podobają, czy jest jakiś inny sposób niz zmiana tabletek na inne i jesli tak to chciałabym się zapytać , które tabletki również nie zatrzymują wody w organiżmie. z góry dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety to nie konkretny preparat powoduje zatrzymanie wody a reakcja organizmu taka a nie inna jest tego przyczyną. Ten sam preparat stosowany u innej kobiety może nie dawać tak wyrażonych objawów. Należy jednak w tym momencie wybrać tabletki z mniejszymi dawkami hormonów.