Zmiana zachowania i depresja u 14-letniego syna

Witam, mam syna 14-letniego i zauważyłam od dłuższego czasu, może od miesiąca, że zmieniło się jego zachowanie, wiem doskonale , że ma depresję a dlatego, że sama to przechodziłam, nie miałam z nikąd pomocy a w wieku 20 lat skończyło się trzecią próbą samobójczą, mogę powiedzieć, że po tylu przejściach jakoś z tego się ocknęłam, jednak boli mnie serce gdy widzę,że moje jedyne dziecko przechodzi to samo. chciałabym mu pomóc ale do końca nie wiem j

Jak najszybciej proszę iść z nim do psychoterapeuty, aby podjął z nim współpracę i terapię. Znając z doświadczenia stan depresji i skutki jakie może przynosić, wie Pani jak niezbędna jest jak najszybsza pomoc i wsparcie (tym bardziej, że pisze Pani, iż stan ten trwa "od dłuższego czasu"). Powodzenia.