Zmiana zachowania i irracjonalne podejrzenia u teściowej

Witam. Moja teściowa dziwnie się zachowuje. Zauważyłam zmianę rok temu ma wakacjach. Nie potrafiła rozmawiać na temat, zmieniała go i zaczynała inny wątek. Od kilku dni uważa, że spiskuje przeciwko niej, że nastawiam syna, że wysyłam go do niej do pokoju kraść, że mój syn podejrzewa ze ona chce go otruc,dzisiaj widziała nas w telewizji! To co mówi że ma sensu, raz się śmieje raz wpatruje w tv. Zaczęła się pytać teścia czy może sie wykąpać. Nie zgodzi się na wizytę u lekarza. Co robić?

Dzień dobry,

Pani teściową powinien zbadać osobiście lekarz psychiatra i wprowadzić odpowiednie leczenie farmakologiczne. Pozostaje Państwu namawiać teściową na wizytę w PZP (może jej teść/syn ?) bądź zorganizować wizytę psychiatry w domu.

"Samo nie przejdzie" - opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na rozwijające się zaburzenie psychotyczne, lub też na bardzo silną demencję. Tak czy siak niezbędna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, który po osobistej rozmowie będzie mógł wskazać kroki leczenia, czy dalszej diagnozy. Pozdrawiam.