Zmiana zachowania partnera

Witam, wcześniej podejrzewałam u mojego partnera depresję. Była rozmowa i nie padła żadna decyzja 'rozstanie czy nie'. Przyznał, że mu zależy, kocha i nie zmieniłam się w jego oczach, 'tylko on się zmienił', wg mnie zmienił nastawienie. Choć nie ma konkretnych powodów, ma wątpliwości, nie wierzy w powodzenie związku, zarazem boli go, że mnie rani swoim niezdecydowaniem. Irytuje się, ciągle zastanawia, reaguje kpiącym śmiechem, wszystko 'do luftu'. Nie wiem czy czekać, czy cokolwiek robić.

Witam serdecznie,
Napisałaś, że Twój partner kocha Cię i zależy mu na Tobie, a z drugiej strony ma wątpliwości i nie wierzy w powodzenie związku. Zastanów się kiedy pojawiły się jego wątpliwości i niezdecydowanie. Może mimo wszystko istnieje jakaś przyczyna? Może był między Wami jakiś konflikt, którego nie rozwiązaliście do końca?
Spróbuj także zapytać go, co moglibyście wspólnie zrobić, żeby uwierzył, że macie szanse na szczęśliwy związek.
Pozdrawiam

Podejmując jakąkolwiek decyzję powinna Pani brać pod uwagę również to jak pani czuje się w tym związku, czy jest tam również miejsce dla Pani potrzeb. Za związek odpowiedzialne są dwie osoby i obie powinny dbać o tę relację. Przede wszystkim warto porozmawiać o tym jak państwo widzicie przyszłość, jak widzicie swoje miejsce w związku, jeżeli coś ma się nie udać to dlaczego, czy coś chcielibyście zmienić.