Zmiana zachowania partnera po samotnej podróży

Proszę o pomoc. W związku z moim facetem byłam kilka lat, właściwie związek bardzo udany, wspólne pasje poglądy dużo miłości. Wspierałam to motywowalam i wiedzialam że bardzo się kochamy. Zawsze jego marzeniem było wyjechać w daleką podróż. Ja nie mogłam. Więc przekonalam go żeby poleciał sam. Chcialam jego szczęścia żeby spełnił swoje marzenie. Wrócił oświadczył mi się i zachowywal się tak jakby kochał mnie bardziej niż wcześniej. Ale coś się w nim zmieniło. Nagle poczuł jakby mógł przenosić góry, kiedy opowiadal o swoich nowych wielkich wizjach widziałam szaleństwo w jego oczach. Pomysły odrealnione nielogiczne. Kiedy starałam się mu coś wytłumaczyć dla jego dobra uważał że stopuje go. Coś mu się udało ale ja zmeczona własnymi problemami nie zareagowałam dość chłodno ale cieszyłam się. Zaczęliśmy rozmawiać. Ale wszystko jakoś dziwnie się potoczyło. Kłótnia jego oskarżenia i w ciągu godziny od jego słów że jestem dla niego wszystkim odszedł. Boję się o niego, nie wiem czy ta podróż mogła tak zmienić poważnego człowieka w kogoś kto nie myśli logicznie ma oblakane oczy.

Może proszę dać temu związkowi chwilę czasu. Być może oboje się Państwo w trakcie tej podróży trochę zmienili. Pani odkryła jak to jest żyć bez partnera "na wyciągnięcie ręki", a partner jak to jest samotnie realizować marzenia. Po wielkiej podróży i wielkich przeżyciach, może być mu trudno wrócić do rzeczywistości. Nie pisze Pani czy coś się ważnego dla niego wydarzyło w trakcie tej rozłąki, skąd się wzięły jego nowe pomysły na życie. Być może partner potrzebuje chwili aby skonfrontować "wizje" z rzeczywistością. Być może potrzebują Państwo czasu aby trochę odkryć się na nowo. Jeśli tak jak Pani pisze, za Państwem kilkuletni związek, miłość i pasja, które jak rozumiem przetrwały długie rozstanie (podróż), to jest baza do tego, aby ta relacja przetrwała. Jeśli nadal będzie Panią niepokoić zachowanie partnera, a inne bliskie mu osoby będą podzielały te obawy, to warto by było aby skonsultował się ze specjalistą (psychologiem/psychiatrą). Zwłaszcza jeśli zauważy Pani duże zmiany nastroju, zmniejszone zapotrzebowanie na sen, większą niż zwykle aktywność. Życzę powodzenia.