Zmiana zachowania u 3,5-letniego dziecka

moj 3,5 letni syn sie zmienił--czy to bunt czy cos więcej. bardzo sie denerwuje jak cos chce piszczy kladzie sie na ziemie---jest posluszny, na spacery chodzi bardzo grzecznie, w sklepach niczego nie wymusza-tylko w domu jak jest więcej domownikow to sie popisuje. Nie lubi rysowac, rysowal kiedys tzw: lustrzane odbicie----teraz juz jest lepiej--pisze cyferki, literki, maluje buzie, domy--tak po swojemu. nie lubi dzwięków za głosnych--zatyka uszy--ale nie zawsze. kiedys nie odrózniał 6-9 .

Witam,
Pewnie jest to rozwojowe u synka. Dziecko często zmienia swoje zachowania , ponieważ dorasta.
Jeśli jednak panią to niepokoi, to proszę umówić się na spotkanie albo z lekarzem rodzinnym, pediatrą albo z psychologiem dziecięcym.
Pozdrawiam

Witam,
Opisane przez Panią zachowanie syna wydaje się właściwe na tym etapie rozwoju. Dziecko staje się coraz bardziej samodzielną osobą, stara się podkreślić swoje "Ja". Sprawdza granice.
Opisywana przez Panią reakcja dziecka na dźwięki może wskazywać na jego nadwrażliwość w zakresie tego zmysłu. Jeśli powyższe trudności będą się utrzymywały zachęcam do diagnozy integracji sensorycznej.
Jeśli opisywane zachowania będą się nasilały zachęcam także do skorzystania z konsultacji psychologicznej.
Pozdrawiam

Warto przyjrzeć się momentowi czy okresowi czasu w którym nastąpiła zmiana- czy był to jakiś ważny moment zmian w życiu rodziny albo dziecka (żałoba, strata, przeprowadzka, narodziny rodzeństwa, pierwszy rok w przedszkolu itp)? Czy inni domownicy także zauważają zmiany i czy poza opisanymi trudnościami, Maluszek rozwija się prawidłowo?
Jeśli się Pani niepokoi warto najpierw skonsultować się z pediatrą, który prowadzi synka. Po dokładnym omówieniu zdecydujecie, czy potrzebna będzie konsultacja psychologiczna.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Być może ma jakieś problemy z przetwarzaniem bodźców słuchowych. Proszę skontaktować się z terapeutą integracji sensorycznej i to sprawdzić.
Pozdrawiam AM