Zmiana zachowania u ojca a możliwe działania ze strony rodziny

Mój ojciec zmienił się nie do poznania. Ma 42 lata. Ukazał się u niego jakby fanatyzm religijny. Nigdy nie chodził do kościoła, a nagle półtora roku temu zaczął. Gnębi całą rodzine. Mówi że dotknął go duch święty, cytuje zdania z Biblii, opowiada o Bogu. W pracy również, wszyscy myślą że zwariował. Po rozmowie z nami stwierdził, że sie wyprowadza bo nie chce być ciężarem... i że się nie zmieni. Jesteśmy w szoku. Nie wiemy czy wizyta u psychiatry jest wskazana

Witam,
jeśli obserwowana zmiana jest obserwowana od dłuższego czasu i zauważana jest przez większą ilość osób, to faktycznie warto byłoby rozważyć konsultację u lekarza specjalisty tj. psychiatry lub/i neurologa. Nagła zmiana postaw i zachowań może wynikać z czynników związanych z zaburzeniami.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, jeżeli zmiana nastąpiła stosunkowo szybko, warto aby pani ojciec udał się na wizytę do lekarza psychiatry. Warto aby specjalista zbadał na czym polega ta przemiana i "dotknięcie przez ducha świętego". Lekarz zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.