Zmiana zachowania u osoby, która leczyła się na ChAD

Zaburzenie osobowosci co to dokladnie oznacz ??znam osobe ktora leczyla sie na chad jednak przestala brac leki bo pozornie wyzdrowiala jednak ostatnio diametralnie jej zacbiwanie uleglo zmianie np chlod emocjonaln nie liczenie sie z uczuciami drugiej osoby odrzucenie jej od siebie itp nie wiem czy to kolejny epizod choroby

Psychologia

Warto byłoby zachęcić tą osobę do kontaktu z lekarzem prowadzącym ją w chorobie.

Dzień dobry. Choroba afektywna dwubiegunowa nie jest zaburzeniem osobowości, zalicza się ją do zaburzeń nastroju. Jest zaburzeniem poważnym a leczenie jest często długotrwałe i leki (które tłumią objawy a nie leczą przyczyny) powinny być wsparte psychoterapią. Pod wpływem leków ustapiły objawy ale kiedy osoba przestała je brać nastapił ich nawrót. Pani znajomy powinien niezwłocznie udać się do prowadzącego lekarza psychiatry, zacząć przyjmować powtórnie leki a następnie przystąpic do psychoterapii. Zalecam również przeprowadzenie powtórnej diagnozy - chłód emocjonalny i nieliczenie sie z uczuciami innych może być objawem innych zaburzeń. Pozdrawiam.