Zmiany a przebyte silne napady duszności

Witam serdecznie.Chcialem prosic o interpretacje mojego badania TK glowy z kontrastem:W istocie bialej okolokomorowej obu polkul mozgu (glownie nad tylnymi biegunami komor bocznych) widoczne sa slabo wydzielajace sie, niewielkie obszary o obnizonej densyjnosci bez cech wzmocnienia kontrastowego najpewniej o charakterze naczyniopochodnym. .Wszystkie inne struktury prawidlowe.Czy takie zmiany moga byc skutkiem przebytych silnych,dlugich atakow astmy,dusznosciami i niedotlenieniem?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie zmiany mogą być wynikiem mikroudarów wynikających z niedotlenienia. Nie są to zmiany, które w dużym stopniu wpływają na obecny stan pacjenta.